Jak szybko przesłać dużo plików na serwer?
Hosting, Serwer

Jak szybko przesłać dużo plików na serwer?

Tym razem nie będzie to kolejny poradnik ani tym bardziej zwykły wpis na blogu. Dzisiaj chciałbym Ci pokazać znakomite narzędzie do kompresji i dekompresji plików na serwerze. Brzmi jak niezwykły sen? Nic bardziej mylnego! Każdy, kto chociaż raz przesyłał na serwer kilkaset, kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt tysięcy plików doskonale wie, o czym mówię. Niekończący się transfer może trwać godzinami… Otóż nie! Dzisiaj poznasz sposób jak przesłać dużo plików na serwer w możliwie jak najkrótszym czasie.

Poniżej możesz pobrać program i wypakować pliki już na swoim serwerze. Proste, prawda? O co w tym wszystkim chodzi? Już śpieszę wyjaśnić!

Dla kogo jest program?

Program skierowany jest przede wszystkim do użytkowników hostingów współdzielonych, bo to właśnie ta grupa najbardziej odczuwa brak możliwości kompresji i dekompresji plików. W przypadku braku dostępu do maszyny za pomocą konsoli nie ma możliwości wypakowania plików, gdyż zwyczajnie hostingi współdzielone nie oferują takich narzędzi.

Jak zainstalować?

Pobierz program, wypakuj, następnie wyślij na serwer za pomocą klienta ftp plik “serwerar.php” razem z archiwum, które chcesz wypakować. Wpisz w przeglądarkę adres swojej domeny np. mojanazwa.pl/serwerar.php i postępuj zgodnie z wyświetlanymi komunikatami.

Obsługa programu

Obsługa programu polega na wybraniu archiwum, które chcemy wypakować i kliknięcia wypakuj. Analogicznie użyjemy opcji utworzenia archiwum. Wystarczy wybrać odpowiedni folder i utworzyć archiwum. Po zakończeniu operacji należy usunąć plik o nazwie “serwerar.php” oraz pozostałe nieużywane archiwa.

Jak widzisz, obsługa nie jest trudna, jest wręcz dziecinnie prosta. Podsumowując, już nie musisz wysyłać ogromnej liczby plików, wystarczą dwa – program SerweRAR i archiwum, które chcesz wypakować. W tym kontekście warto wspomnieć, że czas, który potrzebujesz na przesłanie plików, zmniejszy się nawet kilkunastokrotnie!

Jeśli spodobał Ci się wpis koniecznie zostaw komentarz. Do zobaczenia następnym razem!

Komentarze (2)

  1. Dark
    2 lutego 2018

    Kolejny super wpis z bardzo użytecznym programem. Szczerze Panu kibicuję!

  2. Jarek
    7 lutego 2018

    Dzięki, na pewno się przyda 😉

Zostaw komentarz